Podstawowe zasady SEO

Blog-Image-001

Co to jest to SEO? Jakie są zasady? Działania SEO zwiększą widoczność Twojej strony w internecie. Wielu z nas słyszało o SEO, ale tak naprawdę nie rozumie, jakie korzyści może przynieść dla Twojej strony. W jaki sposób SEO może przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

Podstawowe zasady SEO:

Co to jest SEO i jak to działa:

SEO to optymalizacja silnika systemowego, która zapewnia, że ​​witryna zajmuje pozycję, gdy ktoś wyszukuje lub wpisuje słowa kluczowe pasujące do oferowanych produktów lub usług. Jest to metoda wyszukiwania informacji przez użytkowników i przyciągania uwagi potencjalnych użytkowników, którzy przeszukują produkty online. SEO poprawia widoczność w Internecie i zapewnia, że ​​pozostaniesz przez cały czas wyszukiwań.

Najwyższy poziom SEO może stać się owocny tylko wtedy, gdy witryna i jej projekt obsługują słowa kluczowe w celu pozycjonowania witryny w wyszukiwarkach. Wpisana nazwa w pasku wyszukiwania platformy Google staje się słowem kluczowym i pobiera listy witryn pasujące do wpisanej nazwy lub słowa kluczowego. Dlatego bardzo ważne jest, aby takie słowa kluczowe były obecne na Twojej stronie.

Odpowiednie ustawienie lub użyte słowa kluczowe zwiększają widoczność. Dobra strona internetowa zawsze zawiera często wyszukiwane słowa kluczowe osadzone na stronie, co zapewnia jej wyższą pozycję w rankingu Google.

Linki zwrotne odgrywają ważną rolę w generowaniu ruchu organicznego. To kolejne najważniejszy aspekt zwiększający ruch. Link zwrotny to źródło, które łączy Twoją witrynę z inną witryną i zapewnia ruch w Twojej witrynie. Może mieć postać artykułu wklejonego na innych portalach i połączonego ze stroną.

Eksperci SEO zwiększają linki zwrotne i komponują treści związane ze słowami kluczowymi. Zapewnia to bezpłatny oraz organiczny ruch do Twojej witryny

Dlaczego warto mieć witrynę przyjazną dla SEO

Jest to czynnik, bez którego nie może odnieść sukcesu. Dlatego strona musi być przyjazna dla SEO.

W skrócie: tytuły, nagłówki. treści, zdjęcia, linki, nawigacja i szybkość wczytywania strony, muszą być zoptymalizowane, aby wyszukiwarki  łatwiej i skuteczniej odczytywały strony internetowe. Przestrzeganie tych zasad zapewnia większy ruch z wyników wyszukiwania oraz z ruchu organicznego.

Jak zrobić SEO

SEO zawsze powinno być wykonywane przez zespół ekspertów, ponieważ nie tylko rozumieją klienta, ale także rozumieją koncepcję, nad którą należy pracować. Eksperci znają temat SEO dogłębnie i zapewniają opłacalne wyniki. Wiele firm pobiera ogromne kwoty za SEO, ale kiedy robią to eksperci, SEO staje się przyjazne dla kieszeni.

Korzyści z SEO

Działania SEO zwiększają ruch organiczny na Twojej stronie i dają potencjalnemu klientowi to czego szukał. Zapewnia, że ​​klient otrzymuje produkt lub usługi, których szuka. Skutkuje to zwiększoną sprzedażą przy niskich kosztach.

SEO jest czynnikiem napędzającym sprzedaż. Z powodu braku SEO start-upy generalnie zawodzą, ponieważ nigdy nie zajmują miejsca w wyszukiwarkach, dlatego tracą widoczność i potencjalnych klientów.

Podstawowe SEO możesz przeprowadzić samodzielnie

Jak już wiesz z powyższego tekstu, SEO to procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych.

Zauważ że w treści napisałem że są to “procesy” a nie proces, w większości właściciele stron myślą sobie “ooo zrobię sobie optymalizację, podlinkuję i będzie git”. SEO to złożone procesy wymagające jednak doświadczenia i podstawowej znajomości programowania stron. SEO to także procesy wymagające poznania zasad marketingu natywnego. Oczywiście możesz te podstawowe procesy przeprowadzać samodzielnie ale rób to bardzo ostrożnie i dokładnie.

Kilka najważniejszych czynników o które musisz zadbać aby uzyskać jak najlepsze wyniki dla Twojej strony.

 1. Poprawnie dobieraj słowa kluczowe dla stron
 2. Dbaj oto aby linki do Twojej strony były ze stron o wysokich rankingach, oraz stron zgodnych tematycznie z Twoją stroną
 3. Linkuj różnorodnie, partial match, zero match, branded, nie przeginaj z linkami exact match
 4. Stwórz poprawną strukturę linków wewnętrznych, trzymaj się zasady jeden anchor jeden url
 5. Zadbaj o poprawne znaczniki na stronie H1 H2 H3 itd
 6. Poprawnie dobieraj descritpion i title stron
 7. Zoptymalizuj kod źródłowy tak aby strona szybciej się ładowała. Korzystaj z pagespeed insights
 8. Przestrzegaj zasad algorytmów oceniających budowę strony pod kątem użyteczności i przydatności strony dla użytkowników
 9. Unikaj reklam w nagłówkach strony, zadbaj aby tekst otwierający serwis i strony był jak najwyżej, aby użytkownik nie musiał przewijać strony aby dostać się do treści.
 10. Twórz treści na podstawie analizy słów kluczowych dla wybranych tematów
 11. Wyłącz blokady uniemożliwiających indeksację strony
 12. Stosuj bardzo skuteczne techniki marketingu natywnego, zapoznaj się z informacjami na sprawnymarketing.pl będzie Ci łatwiej jeśli zapoznasz się z podstawowymi zasadami poco, naco, dlaczego.

To podstawowe zasady których musisz przestrzegać samodzielnie zajmując się SEO

Zobacz także listę aktualizacji algorytmów Google, pomoże Ci w podejmowaniu poprawnych działań na twojej stronie w celu jej optymalizacji: moz.com .Tłumaczenie: translate.google.pl

Ciekawe dobre informacje znajdziesz także na searchengineland.com

Polecamy takze bardzo ciekawego bloga opisującego różne aspekty SEO np. Przyczyny spadku ruchu organicznego – jak i jakimi narzędziami je zidentyfikować?

Podstawowy audyt SEO online za darmo przeprowadzisz na stronach: