Jak zwiększyć ROI za pomocą SEM?

W dzisiejszych czasach, gdy wyszukiwarki ciągle się zmieniają i aktualizują swoje algorytmy, próby odkrywania tajemnic właściwego podejścia marketingowego mogą wydawać się kompletną tajemnicą.

Ważne jest, aby przejrzeć swoje strategie marketingowe w wyszukiwarkach, aby upewnić się, że Twoja firma nadal zyskuje widoczność SEM, ale nawet wiedza o tym, od czego zacząć, może wydawać się niemożliwa.

Problem polega na tym, że ciągłe zmiany algorytmów wyszukiwania mogą być trudne do nadążenia. W rezultacie Twoja firma może tracić możliwości zamiany wydanych pieniędzy na rzeczywiste zwroty. Na przykład „ustaw i zapomnij” Kampanie AdWords po prostu już nie działają. Jeśli nadal na nich polegasz, Twoja firma nie uzyska zwrotu z inwestycji, na jaki zasługuje.

Wiele firm wciąż polega na starych metodach marketingowych, ponieważ nie stosuje naukowego podejścia do zarządzania swoimi kampaniami. Czas więc odkurzyć stare okulary i fartuch laboratoryjny i zastosować naukową metodę w swojej kampanii SEM. Dzięki pomocy Google AdWords i zaufanych ekspertów SEM pięć poniższych naukowych kroków pomoże Ci rozpocząć właściwą drogę:

Przygotuj swój obszar roboczy do wydajnego gromadzenia danych.

Przed zainwestowaniem w długą listę dobrze ukierunkowanych programów AdWords pierwszym krokiem do udanego eksperymentu jest upewnienie się, że gromadzisz odpowiednie dane. W przypadku lukratywnej kampanii SEM zaczyna się od optymalizacji organicznej obecności Twojej firmy w Internecie. Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych i produkuje świeże, oryginalne treści poprzez regularne blogowanie.

Dzięki tym podstawom organicznego SEM możesz zacząć gromadzić wystarczające i odpowiednie dane. Dowiedz się, które treści docierają do których osób, określ, gdzie widzisz najwięcej interakcji i konwersji, a co najważniejsze, określ, które słowa kluczowe przyciągają odbiorców, do których najbardziej chcesz dotrzeć. Następnie utwórz zarys kampanii AdWords na podstawie tych danych.

Zbuduj swoją hipotezę na właściwej analizie.

Nadszedł czas, aby dobrze się domyślić, jakie może być najlepsze podejście SEM. Na podstawie danych zebranych z organicznej kampanii SEM możesz zacząć korzystać z Google Analytics do śledzenia marketingu przychodzącego. Analytics to kręgosłup skutecznej kampanii AdWords. Bez niego prawdopodobieństwo uzyskania dodatniego zwrotu z inwestycji jest znacznie mniejsze . Jednak zbudowanie właściwej hipotezy wymaga zrozumienia, które dane analityczne mają znaczenie i dlaczego.

Możesz wiedzieć, ile osób odwiedza Twoją witrynę i na jak długo. Jednak jako specjalista od danych musisz także wiedzieć, dlaczego ją odwiedzili i jak dostosować swoje działania marketingowe, aby dotrzeć do podobnych odbiorców na dużą skalę. Następnie możesz użyć specjalistycznych narzędzi SEM, aby zbudować bardziej solidną kampanię.

Każdy, nawet najlepszy specjalista, używa zaawansowanych narzędzi. W miarę wzrostu liczby odbiorców musisz skalować strategie SEM, aby dotrzeć do maksymalnej liczby potencjalnych klientów. Wszyscy specjaliści potrzebują odpowiednich narzędzi do odpowiedniego dostosowania, a dla specjalistów zajmujących się wyszukiwaniem danych najważniejsze są narzędzia, które dodają wartości organicznym i płatnym kanałom SEM.

Na przykład firma marketingu butikowego Gauss & Neumann zapewnia wyspecjalizowane narzędzie SEM znane jako MASK . Akronim oznacza Massive Array of Structured Keywords,  narzędzie to zostało zaprojektowane, aby wznieść marketing w wyszukiwarkach na najwyższy poziom. Jak sama nazwa wskazuje, MASK pozwala zbudować długofalową strukturę kampanii, wykładniczo powiększając konto słów kluczowych do milionów, a nie tysięcy.

Przeprowadzaj różne eksperymenty.

Jedynym sposobem na wzmocnienie (lub obalenie) hipotezy jest przeprowadzenie różnych eksperymentów, aby zobaczyć, co działa, a co nie. Podobnie jak w przypadku specjalistycznych narzędzi do budowy SEM, można również znaleźć firmy i ekspertów, którzy specjalizują się w testowaniu, których strategie zapewniają najwyższy zwrot z inwestycji. Firmy takie jak agencja rozwoju wzrostu Ladder pracują, aby pomóc Ci przetestować i skalować wysiłki marketingowe bez czasochłonnego zgadywania.

Jon Brody, CEO i współzałożyciel Ladder, podkreśla, że ​​nauka o ulepszaniu Twojej marki wymaga przeprowadzenia wielu eksperymentów. „Testuj na każdym punkcie kontaktu z klientem za pomocą kombinacji odbiorców, kreacji, przekazu i kanału. Przetestuj różne propozycje wartości, a następnie zintegruj te oparte na danych informacje z Twoją marką i kampaniami marketingowymi offline”.

Przeanalizuj swoje badania.

Żaden eksperyment ani proces naukowy nie jest kompletny bez analizy wyników i dostosowania w razie potrzeby. Ostatni krok analizy badań ma kluczowe znaczenie dla potwierdzenia, czy ROI poprawił się, czy też wymaga kolejnego eksperymentu.

W tym momencie informacja, że ​​ROI nie jest taka, jak powinna, nie oznacza, że ​​musisz zacząć od nowa. Jeśli doszedłeś już do końca analizy swoich badań, powinieneś już mieć narzędzia i dane niezbędne do udoskonalenia kampanii i eksperymentowania z większą liczbą strategii, aż osiągniesz optymalny zwrot z inwestycji.

Algorytmy określające standardy strategii SEM mogą się stale zmieniać. Jednak dzięki naukowemu podejściu opartemu na tych krokach możesz mieć pewność, że Twoja firma jest w stanie stale osiągać maksymalny zwrot z inwestycji dzięki dynamicznym wysiłkom SEM.

Źródło: https://www.inc.com/dave-kerpen/a-5-step-scientific-approach-to-optimizing-roi-on-.html