Google uruchamia dane strukturalne dla ogłoszeń dotyczących COVID-19

Google dodało nową dokumentację pomocy dotyczącą korzystania z danych strukturalnych ( dane uporządkowane ) specyficznych dla ogłoszeń COVID-19.

Celem tego narzędzia Google Jest szybkie dodanie informacji do wyników wyszukiwania. Google zauważył, ze względu na COVID-19, wiele organizacji, takich jak rządy, organizacje zdrowia, szkoły i wiele innych, publikuje pilne ogłoszenia, które wpływają na harmonogramy i inne aspekty codziennego życia. Obejmuje to zamykanie obiektów, zmianę harmonogramu wydarzeń oraz nową dostępność obiektów medycznych (na przykład centrów testowych). To narzędzie będzie bardzo pomocne w szybkim dotarciu z informacja do szerszego grona odbiorców..

Narzędzie to jest aktualnie tzn.na dzień 12.04-202 wersji beta. Google poinformowało ze je rozwija i wyniki mogą nie pojawiać się w wyszukiwarce Google od razu.

Zobacz jak przesłać dane dotyczące COVID19

Przejrzyj przykładowy kod i kilka przykładów użycia oraz wytyczne tutaj

Na stronie przeczytamy także:

“Instytucje państwowe i oficjalne organizacje opieki zdrowotnej mogą przesyłać ważne ogłoszenia dotyczące COVID-19 umieszczone na swoich stronach, zwłaszcza jeśli nie mogą używać uporządkowanych danych. Ogłoszenia te obejmują na przykład informacje o zamknięciu obiektów, przełożeniu wydarzeń na inny termin lub otwarciu nowych placówek medycznych (np. ośrodków, w których wykonuje się testy). Dzięki tym informacjom wyszukiwarka Google może lepiej rozumieć zawartość stron internetowych tych podmiotów i wyświetlać te ogłoszenia właściwym osobom.”

Po napisaniu artykułu, zaprezentowaniu informacji na temat COVID-19 na swojej stronie, zaloguj się do GSC.

Następnie przejdź na https://search.google.com/search-console/special-announcement i wypełnij odpowiednie pola, podaj informacje i wyślij.